5fb3b47986306

Blog

Sportowcy światowego formatu a komora hiperbaryczna

Opublikowano: Listopad 29, 2021

Komora hiperbaryczna jest specjalnego rodzaju, szczelnie zamkniętym pomieszczeniem skonstruowanym na potrzeby terapii hiperbarycznej. Jest to metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Terapia hiperbaryczna jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń ze względu na fakt, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek.

Więcej

Czym różni się powietrze w komorze hiperbarycznej od zwykłego powietrza?

Opublikowano: Czerwiec 21, 2021

Komora hiperbaryczna to urządzenie stosowane do leczenia wielu różnych urazów i chorób. Zasadniczą różnicą, jeżeli chodzi o powietrze atmosferyczne oraz powietrze stosowane w komorze, jest jego skład. Jak dobrze wiemy powietrze atmosferyczne składa się z takich elementów jak tlen, azot oraz inne gazy. W tym przypadku najwięcej (bo aż 78 %) jest tutaj azotu, w następnej kolejności tlenu (którego w owej mieszance jest 21 %).

Więcej

Najczęstsze przyczyny i objawy zatrucia czadem

Opublikowano: Styczeń 12, 2021

Czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ nie da się go wykryć bez użycia czujnika, a zatrucie tym gazem jest przyczyną zgonu około 100 osób na rok. Co to jest czad, gdzie można się nim zatruć i jak temu zapobiec? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Więcej

Dlaczego Justin Bieber śpi w komorze hiperbarycznej?

Opublikowano: Styczeń 8, 2021

Justin Bieber jest dwudziestoparoletnim kanadyjskim piosenkarzem. Mimo że najbardziej znany jest wśród młodszej widowni, to jednak jesteśmy pewni, że każdy choć raz o nim słyszał. Stworzył on swój własny serial dokumentalny - Seansons, w którym jest niezwykle szczery. Opowiada w nim między innymi o uzależnieniu od narkotyków, a także o tym, jak wpłynęły one na jego zdrowie. Zdradził również, że sypia w komorze hiperbarycznej. Dlaczego to robi? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Więcej