5fb3b47986306

Blog

Czym różni się powietrze w komorze hiperbarycznej od zwykłego powietrza?

Opublikowano: Czerwiec 21, 2021

Komora hiperbaryczna to urządzenie stosowane do leczenia wielu różnych urazów i chorób. Zasadniczą różnicą, jeżeli chodzi o powietrze atmosferyczne oraz powietrze stosowane w komorze, jest jego skład. Jak dobrze wiemy powietrze atmosferyczne składa się z takich elementów jak tlen, azot oraz inne gazy. W tym przypadku najwięcej (bo aż 78 %) jest tutaj azotu, w następnej kolejności tlenu (którego w owej mieszance jest 21 %).

Więcej

Najczęstsze przyczyny i objawy zatrucia czadem

Opublikowano: Styczeń 12, 2021

Czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ nie da się go wykryć bez użycia czujnika, a zatrucie tym gazem jest przyczyną zgonu około 100 osób na rok. Co to jest czad, gdzie można się nim zatruć i jak temu zapobiec? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Więcej

Dlaczego Justin Bieber śpi w komorze hiperbarycznej?

Opublikowano: Styczeń 8, 2021

Justin Bieber jest dwudziestoparoletnim kanadyjskim piosenkarzem. Mimo że najbardziej znany jest wśród młodszej widowni, to jednak jesteśmy pewni, że każdy choć raz o nim słyszał. Stworzył on swój własny serial dokumentalny - Seansons, w którym jest niezwykle szczery. Opowiada w nim między innymi o uzależnieniu od narkotyków, a także o tym, jak wpłynęły one na jego zdrowie. Zdradził również, że sypia w komorze hiperbarycznej. Dlaczego to robi? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Więcej