5fb3b47986306

Sportowcy światowego formatu a komora hiperbaryczna


Komora hiperbaryczna jest specjalnego rodzaju, szczelnie zamkniętym pomieszczeniem skonstruowanym na potrzeby terapii hiperbarycznej. Jest to metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Terapia hiperbaryczna jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń ze względu na fakt, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek.

Terapia hiperbaryczna i jej wykorzystanie w sporcie

Przebieg zabiegu, który opiera się na dostarczeniu do tkanek dużej ilości tlenu, a jego efekty, pozwalają na wykorzystanie komory hiperbarycznej w procesie regeneracji ciała sportowców. Podczas zabiegu pacjent wdycha stuprocentowy tlen przez godzinę. Wtedy dochodzi do procesu regeneracji organizmu i wzmocnienia jego wydolności. Tlen jest dostarczany do wszystkich tkanek w ciele i wpływa na poprawę układu krwionośnego. Dlatego to idealne rozwiązanie dla sportowców. Terapia tlenowa pomaga regenerować mięśnie po intensywnym treningu, zapewnia przyspieszoną rekonwalescencję oraz leczenie urazów. Mięśnie stają się silniejsze, bardziej sprężyste i mniej podatne na kontuzje. Dodatkowo terapia tlenowa wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia i samopoczucie pacjenta. Wzmacnia odporność i samopoczucie. Niektórzy sportowcy aktualnie trenujący, ale również ci, którzy zakończyli karierę sportową, posiadają własne komory hiperbaryczne. Przykładem są Magic Johnson, Tyreke Evans, Dwayne Wade, Lebron Magic.

„Nauka o śnie nie była w tamtych czasach specjalnie popularna. Teraz zawodnicy codziennie ucinają sobie drzemkę w ciągu dnia i sypiają w komorach hiperbarycznych. Tak przy okazji byłem pierwszym zawodnikiem w lidze, który kupił sobie to ustrojstwo” – Kevin Garnett

Wróć