607d52d7be30e

Ciekawostki

 

Dieta ketogeniczna plus terapia tlenem – skuteczne działanie przeciw przerzutom nowotworowym.
 

Rak może rozpocząć się od jednej zbuntowanej komórki organizmu, która w tajemnicy przed organizmem zaczyna się nieprawidłowo dzielić. Po latach daje znać o sobie dużo dotkliwiej. Komórki nowotworowe zaczynają mnożyć się bez kontroli organizmu i przenikać do zdrowych tkanek powodując degenerację funkcji komórek. Największą bolączką współczesnej medycyny jest właśnie walka przerzutami, które w 90% odpowiadają za zgony osób dotkniętych nowotworami.


Na szczęście współczesna nauka znalazła sposób na kontrolowanie tego rodzaju zaburzeń.


Udowodniono, że dieta ketogeniczna w połączeniu z restrykcją kaloryczną spowalnia rozwój zmian nowotworowych. Natomiast dieta ketogeniczna stosowana wraz terapią tlenową w komorze hiperbarycznej wydłuża średnią życia o 80%.

Naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Turyńskiego wykazali, że komórki wzbogacone o białko wiążące znaczne ilości tlenu rzadziej się dzielą i nie tworzą przerzutów nowotworowych.


Cudownym środkiem okazał się tlen, który podany pod zwiększonym ciśnieniem dotlenia tkanki, sprzyja dostarczeniu wszystkich składników odżywczych do komórek, stymuluje pracę układu immunologicznego, zapobiega wystąpieniu uszkodzeń  inicjujących powstawanie nowotworów.


Tlenoterapia hiperbaryczna, która wpływa na ograniczenie wzrostu i poliferację komórek nowotworowych została uznana jako znakomita profilaktyka antyrakowa i znaczące wsparcie w walce z istniejącym już nowotworem.