607d52d7be30e

Młodość i witalność

Uroda i spowolnienie procesów starzenia

uroda

Tlen stanowi pożywkę dla komórek organizmu, im więcej tlenu dostarczamy organizmowi, tym lepiej on funkcjonuje. Poszczególne jego organy pracują wydajniej, a sprawnie działający metabolizm pomaga usunąć negatywne produkty przemiany materii.

Stres, życie w biegu, używki, czy zbyt mała ilość snu lub aktywności fizycznej mogą odbić się na braku odpowiedniej ilości tlenu i przyczyniają się do szybszego starzenia organizmu, wpływając na pracę narządów wewnętrznych i wygląd zewnętrzny.
Pomocą może okazać się tlenoterapia hiperbaryczna.

Wraz z wiekiem ulega spadkowi możliwość pochłaniania tlenu przez komórki, który stanowi pożywienie dla nich. Bez tlenu komórki te ulegają degradacji i umierają, co wpływa na obniżenie wydajności poszczególnych organów, w tym serca czy mózgu.

Nie bez znaczenia jest dostarczenie tlenu w potężnej, ale bezpiecznej dawce stosując metodę terapii hiperbarycznej. Podanie tlenu pod wyższym niż zwykle ciśnieniem powoduje, że staje się on lepiej przyswajalny przez organizm i rozpuszcza się w płynie rdzeniowo-mózgowym, limfie i osoczu.

Stymuluje również produkcję substancji odpowiedzialnych za budowę skóry właściwej, w tym komórek macierzystych.

Wspiera produkcję kolagenu poprawiając w ten sposób jędrność skóry. Pozwala na wydalanie toksyn z organizmu co pozwala na skuteczna ochronę przed atakiem wolnych rodników powodując poprawę naszego wyglądu. Poprawia się koloryt skóry i staje się ona jędrniejsza.

 

Witalność

witalnosc

Tlenoterapia może skutecznie wpłynąć na postępujący proces starzenia organizmu oraz zwiększenia energii, zachowania sprawności umysłowej oraz poprawienia procesów poznawczych takich jak zdolność do koncentracji czy pamięć, a nawet odporność na stres.
Połączenie tych zalet pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia migren, depresji oraz innych poważnych schorzeń neurologicznych.

Regularne korzystanie z komory hiperbarycznej pozwala na wydłużenie życia przynajmniej o kilka, a nawet i o kilkanaście lat.Korzystanie z komory hiperbarycznej poprawia metabolizm, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz poprawia kondycję psycho-fizyczną.
Tlenoterapia zalecana jest osobom spożywającym dużo kofeiny, palącym papierosy i spożywającym nadmiar alkoholu.